Kuala Lumpur International Airport (KLIA) is voor veel reizigers een belangrijke hub om verder door Azië of Maleisië zelf te reizen. Grote kans dus dat je hier vroeg vertrekt, laat aankomt of een lange overstap hebt richting bijvoorbeeld Borneo, Thailand of een van de vele Indonesische eilanden zoals Sumatra, Java, Bali, Lombok of Flores.
Gelukkig is KLIA een van de fijnste luchthavens van Azië voor een overstap. Alles werkt verrassend soepel, de terminals zijn modern en rondom de luchthaven vind je genoeg fijne KLIA hotels voor een korte nacht of lange layover.
Samenvatting: Welke optie zouden wij kiezen?
- Korte nacht voor een vlucht: Ibis Styles Sepang KLIA
- Lange overstap (tijd om te ontspannen): Mövenpick Hotel & Convention Centre
- Zo min mogelijk gedoe: CapsuleTransit Landside
- Luxe direct naast de terminal: Sama-Sama Hotel KLIA
- Slapen in het centrum, vlakbij KL Sentral: City Central Hotel
KLIA1 en KLIA2: Wat is het verschil?
Kuala Lumpur Airport bestaat uit twee terminals: KLIA1 en KLIA2.
KLIA1 is de grote internationale terminal waar veel langeafstandsvluchten aankomen en vertrekken. Deze terminal voelt modern, ruim en luxe aan. KLIA2 wordt vooral gebruikt door prijsvechters zoals AirAsia, maar is verrassend efficiënt geregeld. In beide terminals heb je ontzettend veel opties om te eten, zowel voor als na de douane.
Tussen beide terminals reis je makkelijk heen en weer met de KLIA Express trein. Die doet er maar een paar minuten over. De luchthaven is 24/7 levendig, dus ook bij nachtvluchten kun je meestal nog eten of koffie halen.
Wat vooral opvalt: ondanks de grootte van de luchthaven gaat alles snel. Bij KLIA2 kun je vaak zelf online inchecken, je bagagelabel printen bij een kiosk en vervolgens zelfstandig je koffers droppen.
Ook de douane gaat soepel. Met een Europees paspoort kun je bij beide terminals gewoon door de automatische paspoort poortjes lopen, vaak zelfs met kinderen erbij (in tegenstelling tot op Schiphol). Houd er wel rekening mee dat je daardoor geen stempel meer in je paspoort krijgt. Dat is dan toch wel jammer.

Vergeet de MDAC niet
Voor aankomst in Maleisië moet je binnen drie dagen voor vertrek online de MDAC (Malaysia Digital Arrival Card) invullen. Dit vervangt de oude papieren formulieren bij immigratie. Ondanks wat veel websites je willen laten geloven is de MDAC gratis én makkelijk zelf te regelen.
Het formulier wordt gekoppeld aan je paspoort, waardoor je het bij aankomst meestal niet eens hoeft te laten zien. Voor Nederlandse en Belgische reizigers is geen visum nodig voor een toeristisch verblijf in Maleisië, mits je korter dan 90 dagen blijft.
Meer lezen over Kuala Lumpur? Hier kun je ons uitgebreide artikel vinden!
Fijn hotel vlakbij de luchthaven: Ibis Sepang KLIA
Een van de fijnste betaalbare hotels vlakbij de luchthaven vonden wij Ibis Styles Sepang KLIA.
Dit hotel ligt op maar een paar minuten rijden van de luchthaven, maar voelt heel rustig aan. Je merkt hier verrassend weinig van de luchthaven, ondanks dat je af en toe laag vliegtuigen over ziet komen. Het hotel bestaat uit laagbouw rondom een groot zwembad, en het terrein is heel groen.
De kamers zijn netjes, het personeel is vriendelijk en er is goede wifi. Groot pluspunt: het restaurant blijft open tot laat in de nacht en ontbijt start al heel vroeg in de ochtend. Je kunt zelfs een ontbijt to-go meekrijgen als je een vroege vlucht hebt.
Er rijdt een gratis shuttlebus naar de luchthaven, al gaat die niet constant. Een Grab vonden wij zelf ideaal. Grab werkt perfect vanaf de luchthaven en is goedkoop. Naar Ibis Sepang KLIA was het nog geen €7.


Lange overstap overdag? Mövenpick is ideaal
Heb je overdag een lange overstap maar wil je geen kamer boeken? Dan is Mövenpick Hotel & Convention Centre KLIA een hele fijne optie.
Je kunt hier een dagpas kopen voor zo’n €16 waarmee je gebruikmaakt van de faciliteiten zonder een kamer te boeken. Ideaal als je wilt douchen, zwemmen of gewoon even comfortabel wil ontspannen tussen twee vluchten.
Het hotel heeft meerdere zwembaden op het dak, waaronder een apart vrouwenzwembad, plus douche- en kleedruimtes. Handdoeken, shampoo en water krijg je erbij. Ook handig: er rijdt een gratis shuttle terug naar de luchthaven.


Slapen óp de luchthaven
Wil je liever helemaal niet meer de luchthaven uit? Dan is een van de Capsule hotels een populaire en goedkope optie. Hier slaap je in kleine capsules direct op de luchthaven, ideaal bij een vroege vlucht of korte overstap. Je hebt hiervoor opties zowel voor als na de douane zoals bijvoorbeeld CapsuleTransit Landside of Kepler Club KLIA Terminal 1.
Ook Sama-Sama Hotel KLIA ligt direct bij de luchthaven en is een stuk luxer (inclusief een fijn zwembad), maar is ook gelijk flink duurder.


Toch liever slapen in Kuala Lumpur centrum?
Heb je een langere overstap of wil je Kuala Lumpur nog even in voordat je verder reist? Dan kun je ook prima in het centrum slapen in plaats van bij de luchthaven.
Met de KLIA Express reis je in ongeveer 30 minuten van de luchthaven naar KL Sentral, het grote treinstation van Kuala Lumpur. Vlakbij het station zitten veel goede en betaalbare hotels zoals Riveria Signature Suites of City Central Hotel.
Vooral als je na Kuala Lumpur met de trein doorreist richting bijvoorbeeld Penang, Ipoh of Singapore is een hotel rondom KL Sentral een slimme keuze. Je stapt dan de volgende dag zo weer op de trein, zonder eerst terug de stad door te hoeven richting een ander station.








